Školy v přírodě a adaptační kurzy

Školy v přírodě a adaptační kurzy jsou environmentální kurzy které organizujeme v rámci dětských kurzů. Organizujeme školy v přírodě a adaptační kurzy s naukou o životním prostředí. Dále zajišťujeme dětské kurzy pro děti a jejich školu. ZŠ Enviro je jedinečný koncept školy v přírodě s environmentální výchovou a sportovním a zábavním programem pro děti mladšího školního věku. Jakožto zkušení organizátoři akcí pro děti a dětských táborů, splňujeme přísné požadavky pro pořádání školních pobytů, škol v přírodě, adaptačních kurzů, školních výletů, sportovních kurzů a mnoho dalšího. Pořádáme zájmové kroužky pro školy.

Ochrana přírody

JAK PROBÍHÁ ENVIRONMENTÁLNÍ PROGRAM?

Děti absolvují v průběhu pěti dnů celkem pět tříhodinových bloků, které jsou vždy rozděleny
do tří částí:

 • teoretická – děti jsou hravou formou seznámeny s příslušnou problematikou a jejími souvislostmi. Každý blok je vždy zaměřen na jednu oblast environmentální výchovy. Součástí jsou názorné ukázky a nácviky.
 • přípravná – v této části jsou vytvářeny či upravovány rekvizity a příslušenství pro splnění daného úkolu.
 • aplikační – instalace a samotné finální řešení úkolu.

Hlavními tématy environmentálních bloků jsou ochrana přírody, udržitelný rozvoj a změna klimatu. Řešení jednotlivých úkolů je protnuto s příběhem dětské knihy Ostrov Socci. Ilustrované postavy z knihy dotváří celkovou vizuální identitu. Základní misí bloků je vždy simulovaná záchrana světa před zlovůlemi krutého panovníka Pepina. Páteční Enviro bojovka by měla na závěr prověřit získané znalosti z kurzu a dovést děti k cennému pokladu.

JAKÝ JE SPORTOVNÍ PROGRAM?

Děti absolvují tři devadesátiminutové lekce orientované na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání. Jednotky jsou opět mírně zasazeny do příběhu. Jsou rozdělené do čtyř částí:

 • úvod a průpravná část – přivítání následované hrami pro zahřátí organismu a dynamickou rozcvičkou,
 • hlavní – vysvětlení pravidel hry a hra samotná.
 • relaxační – zklidnění a vydýchání.
 • závěrečná – hodnotící, v rámci které se děti ke hře vyjadřují, obohacují se o podněty získané během hry a přidávají nápady a alternativy pravidel.

CO OBSAHUJE ZÁBAVNÍ PROGRAM?

Doplňkový program probíhá každý večer a je zaměřen na aktivity jako jsou hry v přírodě, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také rozvoj hudebních a výtvarných schopností.

Škola v přírodě - Marcel maskot školních výletů a táborů ZŠ Enviro Praha
Lokality pro školy v přírodě

KDE SE KURZ ODEHRÁVÁ?

Ubytování chata Plešivka - Plešivec Krušné hory školy v přírodě a penzion pro školní třídy
Abertamy Krušné hory

Chata Plešivka

je přes 300 let stará, zrekonstruovaná nádherná krušnohorská chalupa v obci Abertamy v nadmořské výšce okolo 900 metrů. Hornická kulturní krajina Abertamy – Horní Blatná – Boží Dar byla v roce 2019 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Chata má celkem 25 lůžek a je tedy vhodná pro jednu třídu. V rámci doplňkového programu tedy lze zažít i mnoho zajímavého mimosportovního vyžití. Chata nabízí romantický výhled na blízký moderní rodinný ski- areál Plešivec, kde probíhá výuka sjezdového lyžování. Doslova za domem je přístup k běžeckým stopám.

Školy v přírodě s ubytováním

Ubytování pro školy v přírodě penzion U Kurtu - ubytování Strážné - školní výlety do Krkonoš
Strážné v Krkonoších

Penzion U Kurtu

se nachází v obci Strážné, 5km od Vrchlabí, v srdci Krkonoš, 200 m od centrálního parkoviště, v horní části 800 metrové sjezdovky Kotva. Je zde celkem 50 lůžek, společenská místnost a skutečně bohatá vybavenost pro dětské pobytové akce.. Pro sportovní aktivity je k dispozici víceúčelové hřiště, veliká terasa a tenisové kurty. V blízkosti je taktéž hladká asfaltová plocha, dětské hřiště s prolézačkami, klouzačkou a houpačkami a zejména nádherná okolní příroda.

Školy v přírodě s ubytováním

Chata Radost Orlické Hory - ubytování Jizerské hory - ZŠ Enviro škola v přírodě s ubytováním pro děti - dětské tábory s enviro kurzy pro školy
Deštné v Orlických horách

Chata Radost

Chata Radost leží uprostřed čisté přírody nedaleko lyžařského střediska Deštné v Orlických horách. Lekce probíhají v areálu i okolní divoké přírodě. Pozemek se sestává z hlavní budovy a osmi dřevěných celoročně obyvatelných chatek s vlastním sociálním zařízením. V blízkém okolí je možné navštívit oboru s daňky a divokými prasaty, vrch Špičák s překrásným výhledem do okolí nebo farmu se zvířaty.

Školy v přírodě s ubytováním

Chata u Medvěda Jizerské hory - ZŠ Enviro škola v přírodě s ubytováním pro děti - dětské tábory a enviro kurzy pro školy
Jizerské hory

Chata u Medvěda

Chata u Medvěda se nachází v obci Kořenov v Jizerských horách. Chata prošla v roce 2021 rekonstrukcí a nabízí ubytování až pro 40 osob. Je vybavena sociálním zařízením u každé z osmi ložnic, společenskou místností, hospůdkou a četnými možnostmi pro trávení volného času.

Školy v přírodě s ubytováním

Hotel Horní Pramen - ubytování Špindlerův Mlýn - ZŠ Enviro škola v přírodě s ubytováním pro děti - dětské tábory s enviro kurzy pro školy
Špindlerův Mlýn

Hotel Horní Pramen

Hotel Horní Pramen naleznete na kouzelném místě u lesa s dechberoucím výhledem na hory a údolí Špindlerova Mlýna. Místo vyniká fantastickou výchozí pozicí na turistické trasy Krkonoš. V hotelu se nachází společenská místnost, prostorný dětský koutek, venkovní hřiště a hřiště na petanque.

Školy v přírodě s ubytováním

Zlovůlný panovník Pepin - základní mise školy v přírodě ZŠ Enviro

Řešení jednotlivých úkolů je protnuto s příběhem dětské knihy Ostrov Socci. Ilustrované postavy Jarmily Havlíkové pak dotváří celkovou vizuální identitu. Základní misí bloků je vždy simulovaná záchrana světa před zlovůlemi krutého panovníka Pepina. Páteční Enviro bojovka by měla na závěr prověřit získané znalosti z kurzu a dovést děti k cennému pokladu.

Stravování probíhá formou:

 • snídaňový bufet
 • dopolední svačina
 • polední oběd
 • odpolední svačina
 • večeře
 • pitný režim po celý den

Doprava:

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět.

PROČ NA ZŠ ENVIRO?

Díky našim mnohaletým pedagogickým, lektorským a trenérským zkušenostem z České republiky i zahraničí a taktéž díky spolupráci s organizacemi jako sdružení Tereza se nám podařilo vytvořit unikátní metodiku environmentální výuky při ŠVP pro děti mladšího školního věku. S využitím nenásilných postupů výuky, názornosti a herního principu jsou děti přirozenou formou vedeny k lásce k přírodě, k hlubšímu porozumění jejích mechanismů a nutnosti její ochrany.

Máme četné zkušenosti s pořádáním různorodých dětských vzdělávacích, sportovních i zábavních akcí a vedení dětských skupin.

Je pro nás důležitý kvalitní obsah, spokojenost dětí a škol a v důsledku zlepšování úrovně vzdělanosti v oblasti životního prostředí.

Pomáháme školám smysluplně naplnit význam školy v přírodě a společně přispět k ambici budování lepšího světa pro rostliny, zvířata i lidi.

Klademe důraz na poznávání fauny a flory přímo v přírodě, ale i pomocí moderních technologií, zejména technologie virtuální reality

Kurz je doplňkově zaměřen na všeobecný pohybový rozvoj dítěte a vytvoření předpokladu k trvale udržitelnému pozitivnímu vztahu k pohybovým aktivitám

Do všech společných aktivit se snažíme vnášet přesah sebepoznání a budování přirozené sebedůvěry, utužování vztahů ve skupině, vzájemný respekt a spolupráci v kolektivu.

Zásluhou pečlivě připraveného a pestrého programu odjíždí děti se zážitky, na které dlouho a rády vzpomínají.