Škola v přírodě a adaptační kurzy

Škola v přírodě pro školy a adaptační kurzy.

Organizujeme školní zájezdy s dopravou, ubytováním a výukovým adaptačním programem.
Adaptační kurzy a školu v přírodě zašťiťuje spolek ZŠ Enviro. Organizujeme školní zájezdy s dopravou, ubytováním a výukovým programem. Pomáháme školám a adaptováním žáků se zameškanou učební látkou.

Adaptační kurzy a školy v přírodě ZŠ Enviro. Organizujeme školní zájezdy s dopravou, ubytováním a výukovým programem. Pomáháme školám.
Škola v přírodě ZŠ Enviro

Školy v přírodě

Škola v přírodě představuje možnost jak vytrhnout žáky alespoň na chvíli z prostředí měst a stereotypní výuky v lavici. Podle studií se pobyt v přírodě, ba dokonce jen čirý výhled do ní pozitivně projevuje na psychickém stavu dětí.

Přítomnost zeleně u žáků zapřičiňuje zlepšení schopnosti učit se nové věci, snižuje míru agresivity, zlepšuje vztahy v kolektivu a také snižuje tendenci k šikaně. Dle mnoha výzkumů z celého světa potřebují děti pobyt v přírodě pro své plné fyzické, duševní i sociální zdraví.

V současné době, kdy děti tráví mnoho času v budovách i ve svém volném čase, je pobyt v přírodě zvláště důležitý. Školní pobyty v přírodě bývají taktéž často jednou z prvních příležitostí, jak u dětí potrénovat samostatnost režim bez rodičů.

Maskot Marcel z příběhu ZŠ Enviro na téma školní výlet a enviro tábor pro děti

Škola v přírodě a adaptační kurzy jako školy v přírodě ZŠ Enviro

Organizujeme školní zájezdy s dopravou, ubytováním a výukovým adaptačním programem.

Adaptační kurzy a školu v přírodě zašťiťuje spolek ZŠ Enviro. Organizujeme školní zájezd s dopravou, ubytováním a výukovým programem. Pomáháme školám a adaptováním žáků se zameškanou učební látkou.

Environmentální výuka

Díky našim mnohaletým pedagogickým, lektorským a trenérským zkušenostem z České republiky i zahraničí a taktéž díky spolupráci s několika ekologickými organizacemi se nám podařilo vytvořit unikátní metodiku environmentální výuky při ŠVP pro děti mladšího školního věku.

S využitím nenásilných postupů výuky, názornosti a herního principu jsou děti přirozenou formou vedeny k lásce k přírodě, k hlubšímu porozumění jejích mechanismů a nutnosti její ochrany.

Environmentální školy v přírodě - nauka o přírodě na výletech ZŠ Enviro

Proč na školu v přírodě ZŠ Enviro?

  • Máme četné zkušenosti s pořádáním různorodých dětských vzdělávacích, sportovních i zábavních akcí a vedení dětských skupin.
  • Je pro nás důležitý kvalitní obsah, spokojenost dětí a škol a v důsledku zlepšování úrovně vzdělanosti v oblasti životního prostředí.
  • Pomáháme školám smysluplně naplnit význam školy v přírodě a společně přispět k ambici budování lepšího světa pro rostliny, zvířata i lidi.
  • Klademe důraz na poznávání fauny a flory přímo v přírodě, ale i pomocí moderních technologií, zejména technologie virtuální reality.
  • Kurz je doplňkově zaměřen na všeobecný pohybový rozvoj dítěte a vytvoření předpokladu k trvale udržitelnému pozitivnímu vztahu k pohybovým aktivitám.
  • Do všech společných aktivit se snažíme vnášet přesah sebepoznání a budování přirozené sebedůvěry, utužování vztahů ve skupině, vzájemný respekt a spolupráci v kolektivu.
  • Zásluhou pečlivě připraveného a pestrého programu odjíždí děti se zážitky, na které dlouho a rády vzpomínají.
Balonky-ikona-ZS-Plavani-100x.png

Enviro škola v přírodě

Pro veřejnost pořádáme příměstské tábory s ubytováním a zajištěnou dopravou. Příměstských táborů se lze zúčastnit v letních měsících v rámci Letních příměstských táborů anebo v průběhu roku v rámci tzv. Víkendových příměstských táborů s programem.
Škola v přírodě - Marcel maskot školních výletů a táborů ZŠ Enviro Praha
ZS-Pro-deti-globus-ikona-sportovni-a-enviromentalni-programy-pro-skoly-a-verejnost.png

Pro koho jsou akce určené?

Škola v přírodě, Letní příměstský tábor i Víkendový příměstský tábor jsou určeny pro všechny děti ve věku 5-13 let. Kromě fyzických aktivit na děti čeká kvalitní strava, pitný režim po celý den a pestrý doplňkový zábavní program s naukou o přírodě.

Potřebujete organizaci dětí na škole v přírodě? Tady jste správně! Využijte naši organizaci ZŠ Enviro na uspořádání školního výletu v rámci povinné dětského tábora a vyberte ten nejlepší příměstský tábor s enviro výukou pro vaše dítě.

ZŠ PRO DĚTI

Sportovní a vzdělávací aktivity

Jsme mladá společnost která si klade za cíl přinést do vzdělávacího systému svěží vítr. Chceme pomoci tam, kde jsme jako externí subjekt působící mimo MŠMT schopni a zároveň tam, kde si myslíme, že má systém největší mezery. Pořádáme sportovní a vzdělávací akce pro ZŠ i pro veřejnost, usnadňujeme online vzdělávání.

ZS-pro-deti-logo-nav-menu.png
Rozcestník kurzů a škol v přírodě pro děti - ZŠ Enviro
ZS-Formy-kurzu-plavani-logo-.png

Plavecké kurzy

ZS-Formy-kurzu-ZS-Lyzovani-logo-.png

Lyžařské kurzy

Skoly-v-prirode-ZS-Enviro-Poradani-skoly-v-prirode-se-zamerenim-na-environmentalni-vychovu-organizace-skolnich-vyletu.png

Environmentální kurzy

ZS-Formy-kurzu-ZS-Doma-logo-1-1.png

Škola doma

ZS-Formy-kurzu-ZS-Vylety-logo-1-2.png

Nejen školní výlety

ZS-Formy-kurzu-ZS-Academy-logo-1-1.png

Zahraniční projekt

Příspěvky ZŠ Enviro

Školy v přírodě

ZŠ Praha 4
Školy v přírodě
ZŠ Praha 4
Byli jsme na švp ZŠ Enviro v chatě Radost a dětem se moc líbilo. Opravdu příjemní lektoři a hezký program po celý pobyt. V pátek byl zlatým hřebem zábavný výklad pana Dragouna...
ZŠ Praha 6
Školy v přírodě
ZŠ Praha 6
Opakovaně jezdíme na kurz ZŠ Plavání, na ZŠ Enviro jsme byli poprvé a bylo to moc fajn.
ZŠ Praha 5
Školy v přírodě
ZŠ Praha 5
Děkujeme za krásný pobyt. Děti neustále básní o všech vašich instruktorech 🙂